Inwestując w odpowiednie taśmy do przecinarek, zyskać można gwarancję wydajnej pracy i braku awaryjności przez cały okres eksploatacji. Jak wybrać taśmy tnące?

Wybór taśm tnących

Przecinarki taśmowe są praktycznymi, a przy tym nieskomplikowanymi narzędziami. Pozwalają na dokonanie estetycznej i szybkiej obróbki wielu materiałów, w tym aluminium, stali nierdzewnej, tytanowej i kwasoodpornej czy też metali nieżelaznych. Poszczególne modele mają różne parametry techniczne, co pozwala na optymalne dopasowanie ich do potrzeb użytkownika. Wysokiej jakości produkt powinien cechować się nienaganną geometrią zęba. Nie bez znaczenia pozostaje właściwy sposób rozwiedzenia, pozwalający na cichą pracę.

Piły taśmowe Lenox

Jedną z najciekawszych propozycji na rynku są piły taśmowe Lenox. Wykorzystuje się przede wszystkim w cięciu stali narzędziowych i konstrukcyjnych, a także stopów metali i aluminium. Mogą być zgrzewane na dowolne wymiary i odpowiednio przystosowywane do materiału. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa wydajność, ale też podnosi precyzję pracy. W asortymencie Lenox znaleźć można taśmy tnące wykonane ze stali węglikowej, a także taśmy tnące węglikowe oraz bimetalowe.

Piły taśmowe Bahco

Bahaco jest firmą o wieloletniej tradycji w produkcji wysokiej klasy urządzeń przeznaczonych do obróbki metalu. Na szczególną uwagę w ofercie zasługują taśmy tnące bimetaliczne i wykonane z węglika spiekanego, opracowane z myślą o zastosowaniach przemysłowych. Do ich budowy zastosowano najlepsze surowce, dzięki czemu gotowe rozwiązania są wytrzymałe i skuteczne. Przecinarki Bahaco mają kompleksowe zastosowanie. Sprawdzają się zarówno przy cięciu elementów pełnych, jak i grubościennych rur i profili. Nadają się także do pracy z materiałami trudnymi w obróbce. Ich cechą charakterystyczną jest nowoczesny kształt zębów, pozwalający na cięcie materiałów o różnym kształcie.

Piły taśmowe Wikus

Firma Wikus jest obecna w kilkudziesięciu krajach i należy do liderów w dziedzinie produkcji urządzeń do obróbki metali. Wszystkie taśmy tnące do przecinarek tej marki posiadają odpowiednie certyfikaty. Ich wysoka jakość przekłada się na optymalną precyzję działania oraz dużą wydajność. Produkty Wikus dają możliwość bezpośredniego podniesienia efektywności procesów obróbczych. Przyczyniają się jednocześnie do obniżenia kosztów eksploatacyjnych, ze względu na znaczne oszczędności materiałowe.

Piły taśmowe Roentgen

Niemiecka firma Roentgen działa na światowym rynku już od ponad wieku. Obecnie producent ten słynie ze swoich innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie urządzeń do cięcia metali. Do szczególnie polecanych produktów marki należą węglikowe płyty taśmowe. Idealnie sprawdzają się w obróbce wszelkiego rodzaju profili otwartych, kształtowników, prętów, płyt oraz innych elementów wykonanych ze stali czy aluminium. Poszczególne modele posiadają unikalną geometrię zębów, szerokości oraz podziałki. Rozwiązanie to pozwala na znalezienie taśmy optymalnie dopasowanej do materiału pod kątem jego twardości czy kształtu. Roentgen oferuje atrakcyjne ceny i długą żywotność swoich wyrobów.