Przecinarki taśmowe Bomar

Oferujemy przecinarki w następujących kategoriach:

Skupujemy maszyny używane,

Przecinarka taśmowa to popularne narzędzie, które ma bardzo szerokie zastosowanie. W zależności od tego, co będziemy chcieli przeciąć za pomocą tego narzędzia, należy zdecydować się, jaki rodzaj przecinarki wybierzemy.

Przecinarki grawitacyjne

Przecinarka taśmowa grawitacyjna jest zaopatrzona w mocną taśmą, która zapewnia precyzyjne cięcie różnych materiałów. Dzielą się one na przecinarki ręczne oraz grawitacyjne. Przecinarka ręczna opiera swoje działanie na sile manualnej – ruch ramienia przecinarki odbywa się poprzez ręczne podnoszenie i opuszczanie go. Z kolei przecinarka grawitacyjna wymaga jedynie podniesienia ramienia, natomiast opuszczanie go zapewnia tłumik hydrauliczny. Takie przecinarki świetnie sprawdzają się w zakładach ślusarskich, pracowniach przemysłowych itp. Ich obsługa jest intuicyjna i ze względu na system QUICK MOVE ich praca jest bardziej efektywna, gdyż zaciśnięcie materiału jest znacznie szybsze i sprawniejsze.

Przecinarki automatyczne

W zakładach produkcyjnych, gdzie wykorzystanie przecinarek odbywa się na szeroką skalę najlepiej sprawdzają się przecinarki automatyczne. Występują one w wersji z imadłem pneumatycznym lub hydraulicznym. System działania przecinarek automatycznych jest nastawiony na optymalizację kosztów pracy. Są one dostępne w następujących wersjach o odpowiednim przeznaczeniu:

  • Ergonomic – pełne cykle robocze,
  • Workline – większe nakłady produkcyjne,
  • Indywidual – nieograniczone funkcje działania,
  • Transverse – odporna na wstrząsy
  • Proline – dwukolumnowy, programowanie poprzez panel sterowania,
  • Extend – duże nakłady produkcyjne.

Przecinarki półautomatyczne

W zakładach przemysłowych i fabrykach świetnie sprawdzą się także przecinarki taśmowe półautomatyczne. Wiąże się to z ich hydraulicznemu sterowaniu imadłem, którego zaprogramowanie odbywa się poprzez panel sterowania. Podobnie jak przecinarki automatyczne mają one kilka wersji. Obok wersji występujących wcześniej są jeszcze dwie następujące:

  • Topline – umożliwiająca cięcie w zakresie wymiarowym od 5×5 do 510×187 m,
  • Vertical – zapewniająca cięcie materiału pod kątem do 60 stopni.