Indywidualne rozwiązania

Przecinarka taśmowa do metalu 

Wśród urządzeń warsztatowych, które znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę przy obróbce twardych materiałów, znajdują się przecinarki  taśmowe do metalu. Tego typu narzędzia stołowe, oferowane przez różne marki, spełniają potrzeby zarówno profesjonalnych, jak i hobbystycznych majsterkowiczów oraz mechaników, którzy chcą móc w szybki, sprawny i dokładny sposób dociąć każdy rodzaj metalu (stali, żeliwa, aluminium).

Przecinarki do stali – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Przy zakupie tego typu urządzeń warto postawić na jakość produktów. Powinny one charakteryzować się wysoką prędkością obrotową, ponieważ wtedy będą w stanie przeciąć nawet najtwardsze metale żelazne. Przecinarki taśmowe do metalu z regulacją ułatwiają cięcie tworzywa pod różnym kątem, co znacznie usprawnia pracę, dlatego warto na to zwróci uwagę.

Tego typu piły do metalu powinny oczywiście posiadać blokadę wrzeciona oraz specjalne osłony, dzięki którym maszyna zachowuje normy bezpieczeństwa, a co dodatkowo ułatwia zmianę tarczy tnącej. Dobre przecinarki do stali powinny posiadać możliwość piłowania prostopadle lub pod wybranym kątem, dzięki czemu będzie można wykonywać efektywne cięcie materiałów pełnych, jak również profili.

Przecinarka taśmowa do metalu i inne maszyny specjalne – oferta firmy Hard

Firma Hard z Krakowa, która jest bezpośrednim przedstawicielem firmy Bomar (dostawcy urządzeń do obróbki metali) posiada bogatą ofertę najwyższej klasy przecinarek do metali, w tym: przecinarki taśmowe nożycowe i dwukolumnowe, przecinarki tarczowe do aluminium i do stali, szlifierki pasowe, szczotkownice oraz systemy podawcze. Poza standardowymi rozwiązaniami dostarcza również maszyny specjalne do obróbki metalu, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb klienta.

Maszyny firmy Bomar to rozwiązania wysokiej klasy, które dzięki bardzo wysokiej jakości wykonania, a także wysokiej wydajności, znacząco wpływają na poprawę procesów produkcji. Do tego cechują się wytrzymałością, są efektywne i ciche, dlatego z pewnością sprawdzą się jako rozwiania do wielkich, rozbudowanych przedsiębiorstw, jak również tych nieco mniejszych, przydomowych warsztatów.

Firma Hard dysponuje ogromną różnorodnością maszyn, które zróżnicowane są pod kątem parametrów technicznych, a do tego posiadają najwyższą jakość rozwiązań, o co zadbał Bomar, dlatego bez problemu każdy znajdzie u nas rozwiązanie idealnie wpasowane w jego potrzeby. Ponadto, oprócz standardowych rozwiązań, realizowane są indywidualne zlecenia i na życzenie klienta maszyny są konstruowane.