Przecinarki taśmowe poza standardowym wyposażeniem, takim jak piła taśmowa czy układ chłodzenia, mają możliwość rozbudowania o dodatkowe elementy, które z pewnością ułatwią pracę.

Dla bardzo obciążonych maszyn

Jeśli korzystasz z przecinarki do cięcia materiałów o dużej średnicy, polecamy dodatkowe wyposażenie w postaci trzeciego układu chłodzącego. Płyn jest rozprowadzany za pomocą cienkiego wężyka po pile taśmowej. Taki element nie tylko chłodzi metal, ale także go smaruje, dzięki czemu cięcie jest jeszcze prostsze, a samo urządzenie nie będzie się przegrzewać. Im więcej korzystasz z przecinarki, tym także szybciej się brudzi. Wszechobecne wióry nie tylko pogarszają komfort pracy, ale także mogą źle wpływać na taśmę. Specjalny pistolet do czyszczenia maszyny z tego typu zabrudzeń sprawdzi się doskonale do każdego rodzaju urządzenia. Bez problemu pozbędzie się wiórów nawet z najtrudniej dostępnych miejsc, dzięki czemu przecinarka pozostanie dłużej sprawna, a jakość cięcia będzie wysoka bez względu długość pracy maszyny.

 

Dla lepszej precyzji

Potrzebujesz niesamowitej wręcz precyzji cięcia? Możesz wybrać kilka z oferowanych przez nas dodatków. Jednym z nich jest tenzomat, który pozwala na prawidłowe ustawienie napięcia piły. Wystarczy spojrzeć na wskaźnik, by ustawić maszynę w odpowiedni sposób. Dla większej precyzji można zdecydować się także na laserowy wskaźnik cięcia. Pokaże z niesamowitą dokładnością miejsce, w którym materiał zostanie przecięty. Jeśli ciągle borykasz się ze złym oświetleniem miejsca pracy przy przecinarce, nie musisz już sprawdzać parametrów wszystkich lamp na hali produkcyjnej. Lampka halogenowa oświetli przestrzeń i pozwoli na sprawniejsze manipulowanie materiałem i samą maszyną. Koniec z problemami w ustaleniu parametrów maszyny i położenia surowca.

Bezbłędne ciecie

Pożegnaj się z przypadkowymi uszkodzeniami imadeł czy samego materiału. Maszyny, w których bardzo często do nich dochodzi, warto wyposażyć w regulację zacisku imadeł, dzięki któremu nacisk już nigdy nie będzie zbyt duży lub mały. Manometr napięcia taśmy okaże się niezbędny, jeśli napięcie brzeszczotu nie jest równe na całej długości cięcia. Takie zjawisko jest bardzo częste i nie świadczy o błędzie maszyny czy człowieka. Można się przed nim ustrzec z pomocą jednego małego dodatku.

Wszystkie opisane tu elementy wyposażenia dodatkowego można wykorzystać zarówno w przypadku przecinarek taśmowych ręcznych, jak i automatów. Dzięki nim praca stanie się prostsza, a osiągane rezultaty bardziej precyzyjne. Ulepsz swoją maszynę już dziś.