Tarcze tnące w ofercie BOMAR

Tarcze tnące znajdują szerokie zastosowanie podczas realizacji różnego rodzaju prac obróbczych na konstrukcjach z metalu i drewna, a także płyt wiórowych, betonu, ceramiki, sklejki czy tworzyw sztucznych. Mają postać niewielkich dysków, wykonanych z węglików spiekanych lub innych trwałych materiałów. Elementy te montowane są do przecinarek, szlifierek oraz innych elektronarzędzi, które odpowiadają za wprowadzenie ich w ruch. W celach obróbczych wykorzystywane są ostro zakończone ząbki, które mogą bez przeszkód ciąć różne materiały. Bogatą ofertę tarcz tnących posiada firma BOMAR.

Tarcze tnące

W prezentowanej kategorii znajdują się akcesoria o zróżnicowanych średnicach oraz odmiennym zastosowaniu. Piły tarczowe do metalu należą do najszybszych oraz najbardziej precyzyjnych, a jednocześnie wyjątkowo bezpiecznych narzędzi. Dzięki zastosowaniu solidnych tarcz tnących, wykazują optymalną skuteczność nawet podczas obróbki nierównych, wytrzymałych i agresywnych materiałów. Prezentowane produkty wyróżniają się niezwykłą precyzją pracy, którą zawdzięczają wysokiej jakości wykonania. W porównaniu z piłami tradycyjnymi, zapewniają znacznie dłuższy okres trwałości. Oferowane tarcze tnące przystosowane są do użytku zarówno profesjonalnego, jak i amatorskiego.

Piły tarczowe do metalu

Jako piły tarczowe do metalu najczęściej stosuje się tarcze korundowe oraz aluminiowo-oksydowe. Proces obróbczy odbywa się wówczas za pośrednictwem stalowych piłek tnących. Do cięcia tworzyw sztucznych, porcelany oraz szkła wykorzystuje się tarcze diamentowe, mocowane na trzpieniu o pożądanej średnicy. W zależności od modelu, prezentowane akcesoria mogą służyć do cięcia różnego rodzaju metali nieżelaznych – takich jak aluminium, ołów czy miedź. Piły tarczowe do metalu dysponują ułożonymi na przemian zębami płaskimi i trapezowymi, co daje gwarancję idealnej precyzji cięcia. Dzięki zastosowaniu węglika wolframu, element tnący na dłużej zachowuje swoje parametry i jest podatny na ostrzenie.

Piły tarczowe do drewna

Naprzemiennie ułożone zęby do cięcia poprzecznego oraz wzdłużnego pozwalają na wykonywanie prac obróbczych na każdym rodzaju drewna. Prezentowane tarcze tnące przystosowane zostały do cięcia materiałów z gwoździami. Mogą być stosowane zarówno w piłach ręcznych, jak i piłach tarczowych stołowych. Za sprawą precyzyjnego hartowania oraz optymalnej cienkości, cięcie drewna z zastosowaniem rozwiązań oferowanych przez BOMAR może przebiegać łatwo, sprawnie i oszczędnie. W ofercie znaleźć można także tarcze tnące do zastosowań specjalnych.