Poszukujesz skutecznej przecinarki do metalu? Nie wiesz, jaka będzie najlepsza dla Twoich działań? Chcesz dowiedzieć się, jakie są rodzaje, funkcje i specyfikacje poszczególnych przecinarek, aby wybrać najlepiej dostosowaną do Twoich potrzeb? W takim razie czytaj dalej, ten artykuł wyjaśni wszelkie wątpliwości dotyczące wyboru najlepszego rodzaju przecinarki do metalu!

Jakie są rodzaje przecinarek do metalu?

Przecinarka taśmowa do metalu – jest jednym z niezbędnych narzędzi stosowanych w różnych gałęziach przemysłu, a także do użytku domowego w celu łatwego cięcia, przecinania i obróbki wszelkiego typu metalu. Przecinarki taśmowe do metalu ze względu na działanie dzielą się na przecinarki automatyczne i półautomatyczne. Wyróżnić można także przecinarki pionowe i grawitacyjne. Wybór rodzaju przecinarki do metalu powinien być uzależniony od naszych oczekiwać oraz planów dotyczących jej użycia. Jeśli wiemy, jak będą wyglądały nasze działania, będziemy mogli wybrać przecinarkę najlepiej do nich dostosowaną, dzięki czemu zyskamy na wydajności. Jeśli chodzi o przecinarki taśmowe do metalu, to ich wydajność jest ograniczona jedynie umiejętnościami osoby ją obsługującej. Przecinarka taśmowa do metalu automatyczna najlepiej sprawdzi się w przemyśle, do profesjonalnych zastosowań i działań na dużą skalę. Usprawni to pracę i przyśpieszy ją dzięki możliwości zaprogramowania w panelu sterowniczym wszystkich etapów cięcia metalu. I to wszystko bez udziału i nadzoru operatora, co pozwali na jak największe zminimalizowanie błędów ludzkich. Przecinarka taśmowa do metalu półautomatyczna sprawdzi się natomiast na mniejszą skalę, także w użytku domowym. Doskonały rodzaj materiału użyty do wyprodukowania przecinarek taśmowych do cięcia metalu gwarantuje wysoką jakość działania i wieloletnie bezawaryjne użytkowanie. Ponadto przecinarki taśmowe wyposażone są w tensometr zegarowy, czyli czujnik sprawdzający naciąg taśmy.

Przecinarka tarczowa do metalu – jest to urządzenie służące do szybkiego i precyzyjnego cięcia metalu. W zależności od rodzaju i potrzeby zastosowania, przecinarki tarczowe do metalu dzielą się na automatyzowane do użycia w dużych zakładach produkcyjnych oraz półautomatyczne do użycia domowego, przez majsterkowiczów. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów w procesie tworzenia przecinarek tarczowych do metalu pozwala na bezawaryjną pracę przez długie lata użytkowania. Przecinarki tarczowe do metalu wyposażone są w obrotową szybkomocującą głowicę z imadłem zawierającym ogranicznik elementów obrabianych i dźwignię szybkiego zaciskania. Ponadto przecinarki tarczowe do metalu wyposażone są w osłony, które automatycznie otwierają się podczas cięcia. Dzięki temu gwarantowany jest jak najwyższy stopień bezpieczeństwa podczas wykonywanych prac. Przecinarki tarczowe do metalu są bezpieczne w użytkowaniu także dlatego, że cechują się stabilną i wytrzymałą konstrukcją. Praca dodatkowo jest ułatwiona dzięki dużemu zakresowi cięcia.

Przecinarki taśmowe czy tarczowe do metalu – jakie wybrać?

Przy wyborze między przecinarką taśmową a tarczową do metalu, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim cel, jaki chcemy osiągnąć. Na przykład przecinarka tarczowa bardziej nadaje się do profili, rur, cienizny, jednak szybciej się zużywa. Przecinarka taśmowa lepiej poradzi sobie na przykład przy prętach. Dlatego zawsze należy wybierać przecinarkę w zależności od tego, jakie materiały i kształty zazwyczaj tniemy. Dodatkowo ważne będą inne czynniki, takie jak hałas czy dodatkowy koszt użycia. Przecinarka taśmowa jest narzędziem zdecydowanie bardziej cichym, jednak do jej użytkowania trzeba doliczyć opłaty związane z kupnem taśm w razie konieczności ich wymiany, a także płynu do chłodzenia.