Przecinarki Tarczowe Automatyczne

Przecinarki tarczowe automatyczne są na szeroką skalę stosowane w przemyśle. Szczególnie często są one wykorzystywane wszędzie tam, gdzie precyzyjnego docięcia wymagają profile aluminiowe oraz inne materiały wykonane z metali lub tworzyw sztucznych. Warto dowiedzieć się więcej na temat przecinarek tarczowych — gdzie się sprawdzą i na co najlepiej zwrócić uwagę podczas zakupu.

Czym są przecinarki tarczowe?

Przecinarki tarczowe to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na cięcie różnych materiałów. Są one zbudowane z napędu oraz tarczy, która pozwala na przecinanie. Zazwyczaj są one odpowiednio obudowane. Zapewnia to stabilność urządzenia, a także bezpieczeństwo w użytkowaniu. Wynika to z faktu, że zabezpieczenia pozwalają na zapobieganie przedostaniu się pod ostrze części ciała lub elementów ubrań.

Charakterystyka przecinarek tarczowych

Przecinarka tarczowa zazwyczaj umożliwia obrabiane materiału pod kątem 0, 45 lub 90 stopni. Dzięki temu spektrum działania jest bardzo szerokie a obróbka dopasowana do potrzeb. Co więcej, gwarantują one wysoką dokładność cięcia, które umożliwia obróbkę najwyższej jakości. Wybierając przecinarkę, należy zwrócić uwagę na to, aby wielkość tarczy była jak największa. Przykładowo tarcza o średnicy do 500 mm pozwala na cięcie profili o większej wadze, nawet do 150 kg.

Bezpieczna automatyka

Kolejnym plusem automatycznych przecinarek tarczowych jest wysoki poziom bezpieczeństwa operatora maszyny. Osoba obsługująca maszynę musi tylko ręcznie wprowadzić kąt, z jakim ma zostać przecięty materiał, a reszta pracy odbywa się zupełnie automatycznie. Oprócz bezpieczeństwa takie rozwiązanie zapewnia także ogromną dokładność.

Dodatkowe udogodnienia

Decydując się na wybór przecinarki tarczowej, warto zwrócić uwagę także na dodatkowe udogodnienia. Przykładem może być odsysacz wiórów. Jego największą zaletą jest podniesienie komfortu pracy oraz łatwiejsze utrzymanie miejsca w pracy w czystości.

W poniższej kategorii można znaleźć praktyczne przecinarki najwyższej jakości.

Przecinarka tarczowa automatyczna do aluminium

Automatyczne przecinarki tarczowe Bomar to rozwiązanie, które ze względu na szereg zalet znajduje dziś bardzo duże zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu, w których wykorzystuje się materiały takie jak miedź, aluminium i tworzywa sztuczne o zróżnicowanej charakterystyce. Oferowane urządzenia są całkowicie zautomatyzowane, a rola operatora ograniczona jest w tym przypadku wyłącznie do wprowadzenia informacji o kącie cięcia obrabianego detalu.

Dzięki temu w dużej mierze zwiększa się bezpieczeństwo pracy. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dzisiaj, kiedy wciąż zmieniające się rynki wymagają od producentów ciągłego dostosowywania się do potrzeb. Automatyka w pracy pozwala na wykonywanie większej ilości powtarzalnych produktów w krótszym czasie, co bezpośrednio przekładać się będzie na zyski osiągane przez przedsiębiorstwo. Zastosowanie rozwiązań automatycznych pozwala również na ograniczenie ilości pracy wykonywanej przez pracowników, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie zatrudnienia do optymalnego poziomu. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na przecinarki tarczowe automatyczne marki Bomar!

  • Dodaj do kosza
  • Dodaj do kosza

.