Przenośniki rolkowe stanowią niezbędny element współczesnych linii produkcyjnych, sortujących, pakujących oraz logistycznych. Ten niewielki, łatwy do przeoczenia element wyposażenia umożliwia bezproblemowy transport pomiędzy stanowiskami roboczymi, co znacznie zwiększa wydajność zakładu.

W jakim celu montowane są podajniki rolkowe?

Przenośniki rolkowe można znaleźć wszędzie tam, gdzie trzeba usprawnić transport ładunku i zadbać o wysoką efektywność pracy. Szerokie zastosowanie podajników rolkowych sprawia, że są one obecne od sortowni, poprzez magazyny, fabryki, na lotniskach skończywszy. Podajniki zwiększają przepustowość linii, redukują ryzyko pomyłek, obniżają koszty eksploatacji oraz zapewniają precyzyjny transport ładunku. W przypadku w pełni zautomatyzowanych zakładów podajniki rolkowe są niezbędnym elementem, który łączy poszczególne stanowiska i umożliwia wykorzystanie w pełni atutów autonomicznych narzędzi.

Podajniki rolkowe w ofercie firmy Bomar

Wszechstronność przenośników sprawia, że urządzenia tego typu muszą sprostać wymaganiom klientów, reprezentujących różne gałęzie działalności. Wychodząc im naprzeciw, Bomar przygotował ofertę uniwersalnych podajników, które sprawdzą się w każdym zakładzie.

  • System M – to model przeznaczony do pracy z lekkimi oraz średnimi obciążeniami (do 150 kilogramów na metr bieżący) z rolkami o średnicy 60 milimetrów. Regulowana wysokość nóg oraz możliwość wyposażenia przenośników w rolki pionowe (przeznaczone do pracy z długimi elementami i pakietami) oraz zderzaki (ręczne bądź automatyczne) sprawia, że podajnik rolkowy systemu M doskonale sprawdzi się w niewielkich oraz średnich zakładach, a także w przypadku linii, operujących stosunkowo lekkimi ładunkami.
  • System T – podobnie jak w przypadku opisanego powyżej wariantu M, system T oferuje znakomitą kompatybilność w zakresie dodatków i oprzyrządowania kontrolującego ruch elementów. Dzięki cyfrowym wyświetlaczom można sprawdzać położenie przenoszonych części z dokładnością do 0,1 milimetra. Jednocześnie system T został przewidziany do pracy z obciążeniem wynoszącym do 600 kilogramów na metr bieżący, co zezwala na pracę w bardziej wymagających zakładach.
  • System X/XP – to innowacyjny typ podajników, opracowany z myślą o zwiększonej elastyczności oraz możliwości dopasowania rolek do indywidualnych potrzeb klientów. Obciążenie maksymalne może być zmieniane poprzez zagęszczenie rolek, podczas gdy solidna rama zadba o należytą stabilność. Podobnie jak pozostałe systemy, także i X/XP może korzystać z szerokiego wsparcia zderzaków cyfrowych, rolek pionowych oraz dodatkowego oprzyrządowania. Podajniki tego typu mogą być dostosowane na życzenie klienta do współpracy z konkretnymi narzędziami, takimi jak automatyczne piły taśmowe czy podajniki poprzeczne.

Przeczytaj także: Konserwacja przecinarki tarczowej. Jak dbać o piły tarczowe?